Ką daryti įvykus eismo įvykiui Lietuvoje?

Ką daryti įvykus eismo įvykiui: žingsnis po žingsnio vadovas vairuotojams Lietuvoje

0
0
0

Eismo įvykis – tai netikėta ir dažnai stresą sukelianti situacija, su kuria gali susidurti kiekvienas vairuotojas. Svarbu žinoti, kaip tinkamai elgtis tokioje situacijoje, kad apsaugotumėte save, kitus eismo dalyvius ir užtikrintumėte sklandų formalumų tvarkymą. Šiame straipsnyje aptarsime pagrindinius veiksmus, kurių reikėtų imtis įvykus eismo įvykiui Lietuvoje.

1. Sustokite ir užtikrinkite saugumą

Pirmiausia, nedelsdami sustokite ir išjunkite variklį. Įjunkite avarinius žibintus, kad įspėtumėte kitus vairuotojus. Jei turite, užsidėkite šviesą atspindinčią liemenę ir pastatykite avarinį ženklą už 50–100 metrų nuo įvykio vietos, priklausomai nuo kelio tipo. Tai padės išvengti papildomų nelaimių.

2. Patikrinkite, ar nėra sužeistųjų

Nedelsdami patikrinkite, ar nėra sužeistų asmenų. Jei yra nukentėjusiųjų, skubiai skambinkite bendruoju pagalbos numeriu 112 ir iškvieskite greitąją medicinos pagalbą bei policiją. Suteikite pirmąją pagalbą, jei turite reikiamų žinių ir įgūdžių.

3. Įvertinkite situaciją ir nustatykite, ar reikia kviesti policiją

Pagal Lietuvos įstatymus, policiją privaloma kviesti šiais atvejais:

  • Yra sužeistų ar žuvusių asmenų.
  • Negalite patraukti transporto priemonių ir jos trukdo eismui.
  • Negalite susitarti dėl kaltės su kitais eismo dalyviais.
  • Įvykio metu padaryta žala trečiųjų asmenų turtui.
  • Įtariate, kad kitas vairuotojas yra neblaivus ar apsvaigęs.

Jei nė viena iš šių sąlygų netaikoma, galite užpildyti eismo įvykio deklaraciją be policijos pagalbos.

4. Užpildykite eismo įvykio deklaraciją

Jei nusprendėte nekviesti policijos, kartu su kitu vairuotoju užpildykite eismo įvykio deklaraciją. Šiame dokumente turite nurodyti:

  • Įvykio datą, laiką ir vietą.
  • Abiejų transporto priemonių duomenis: markę, modelį, valstybinį numerį, draudimo informaciją.
  • Vairuotojų ir, jei yra, savininkų duomenis: vardą, pavardę, kontaktus.
  • Įvykio aplinkybes ir schemą, nurodant transporto priemonių judėjimo kryptis ir susidūrimo vietą.
  • Pažeidimus ar sugadinimus, padarytus transporto priemonėms.
  • Liudytojų duomenis, jei tokių yra.

Abi šalys turi pasirašyti deklaraciją. Kiekvienas vairuotojas turėtų pasilikti po vieną egzempliorių.

5. Dokumentuokite įvykio vietą

Jei turite galimybę, nufotografuokite ar nufilmuokite įvykio vietą, transporto priemonių padėtį, sugadinimus ir bet kokius kitus svarbius aspektus. Tai gali būti naudinga sprendžiant ginčus su draudimo bendrovėmis ar teisėsaugos institucijomis.

6. Praneškite apie įvykį draudimo bendrovei

Kuo greičiau informuokite savo draudimo bendrovę apie įvykį. Pateikite užpildytą eismo įvykio deklaraciją ir kitus reikiamus dokumentus. Draudimo bendrovė įvertins žalą ir suteiks informaciją apie tolesnius veiksmus.

7. Jei reikia, kreipkitės į teisininką

Jei kyla nesutarimų su kitu vairuotoju, draudimo bendrove ar turite abejonių dėl savo teisių, rekomenduojama pasikonsultuoti su teisininku. Profesionalus patarimas padės apsaugoti jūsų interesus ir užtikrinti teisingą situacijos sprendimą.

Papildomi patarimai vairuotojams Lietuvoje

  • Turėkite eismo įvykio deklaraciją automobilyje. Tai padės greitai ir tinkamai užpildyti dokumentus įvykio vietoje.
  • Reguliariai tikrinkite savo draudimo polisų galiojimą. Įsitikinkite, kad turite galiojantį privalomąjį civilinės atsakomybės draudimą ir, jei reikia, KASKO draudimą.
  • Laikykitės Kelių eismo taisyklių. Tai padės išvengti eismo įvykių ir užtikrins saugumą kelyje.
  • Nenaudokite mobiliojo telefono vairuojant. Tai blaško dėmesį ir didina eismo įvykio riziką.
  • Venkite vairavimo pavargę ar apsvaigę. Tai pavojinga jums ir kitiems eismo dalyviams.

Apibendrinimas

Eismo įvykis gali nutikti bet kuriam vairuotojui, todėl svarbu žinoti, kaip tinkamai elgtis tokioje situacijoje. Laikydamiesi aukščiau nurodytų žingsnių, užtikrinsite savo ir kitų saugumą, pal

Noderīga informācija

Kaip patraukti atsakomybėn už šmeižtą Lietuvoje

Šmeižtas – tai sąmoningas neteisingos informacijos skleidimas, siekiant sumenkinti asmens reputaciją, garbę ar orumą. Tai ne tik moralinis, bet ir teisinis pažeidimas, už kurį Lietuvoje gali būti taikomos civilinės arba baudžiamosios atsakomybės priemonės. Šis straipsnis padės jums suprasti, kaip elgtis, jei tapote šmeižto auka, kokius įrodymus rinkti ir kokie yra jūsų teisiniai veiksmai. Kas yra […]

0
0
2

Kaip susigrąžinti skolą Lietuvoje: žingsnis po žingsnio vadovas

Skolų negrąžinimas yra nemaloni situacija, su kuria susiduria tiek fiziniai, tiek juridiniai asmenys. Kai skolininkas nesilaiko savo įsipareigojimų, svarbu žinoti, kokių veiksmų galite imtis, kad apgintumėte savo teises ir susigrąžintumėte skolą. Šiame straipsnyje aptarsime, kaip teisėtai ir efektyviai susigrąžinti skolą Lietuvoje, laikantis galiojančių teisės aktų. 1. Pirmas žingsnis – derybos su skolininku Prieš pradedant teisinius […]

0
0
4

Ką daryti įvykus eismo įvykiui: žingsnis po žingsnio vadovas vairuotojams Lietuvoje

Eismo įvykis – tai netikėta ir dažnai stresą sukelianti situacija, su kuria gali susidurti kiekvienas vairuotojas. Svarbu žinoti, kaip tinkamai elgtis tokioje situacijoje, kad apsaugotumėte save, kitus eismo dalyvius ir užtikrintumėte sklandų formalumų tvarkymą. Šiame straipsnyje aptarsime pagrindinius veiksmus, kurių reikėtų imtis įvykus eismo įvykiui Lietuvoje. 1. Sustokite ir užtikrinkite saugumą Pirmiausia, nedelsdami sustokite ir […]

0
0
0

Neteisėtas atleidimas iš darbo: kaip ginti savo teises ir atstatyti darbo santykius

Neteisėtas atleidimas iš darbo – tai situacija, kai darbdavys pažeidžia įstatymuose numatytą tvarką, atleisdami darbuotoją be teisėto pagrindo arba nesilaikydami reikiamos procedūros. Tokie veiksmai gali sukelti ne tik finansinius sunkumus, bet ir emocinį stresą. Šiame straipsnyje aptarsime, kaip atpažinti neteisėtą atleidimą, kokias teises gina Lietuvos Respublikos teisės aktai ir kokius veiksmus reikia atlikti, norint apginti […]

0
0
4
Visiems straipsniams